Informace pro účastníky Nástrah velkoměsta

Soutěžní hra Nástrahy velkoměsta se koná 1. května 2013.
Má dvě části: Poznávací (v době od 15 do 18 hod.) a Vyřazovací (v době od 18,30 do 19 hod.).

 

 

Poznávací část

      V poznávací části čelíte jako tým jednotlivým Nástrahám velkoměsta na stanovištích umístěných na území parků B. Němcové a Lázeňského. Za každý splněný úkol můžete získat jednu až tři Životní zkušenosti. Mezi stanovišti se přesunujete dvěma způsoby a to Hromadnou dopravou nebo Taxislužbou.
      Hromadná doprava je bezplatná, ovšem zaveze vás z daného stanoviště pouze do jednoho ze tří možných směrů a jezdí pouze v intervalech určených jízdním řádem. Jízdenku Hromadné dopravy si vyzvednete na stanovišti.
      Za použití Taxislužby musíte zaplatit dvěma Životními zkušenostmi kontrolorům na stanovišti, zaveze vás ale kamkoliv a kdykoliv.
      Pozor vždy je nutné mít doklad o způsobu přepravy na dané stanoviště. Ztráta tohoto dokladu znamená také ztrátu čtyř Životních zkušeností. Podobně i nedodržení jízdního řádu vás připraví o čtyři Životní zkušenosti.
      Upozorňujeme vás, že žádné taxíky ani autobusy po parcích jezdit nebudou, ve skutečnosti budete chodit pěšky :-).

 

Vyřazovací část

Po ukončení Poznávací části se přemístěte na Masarykovo náměstí, kde proběhne Vyřazovací část, která teprve určí výsledné pořadí jednotlivých týmů. I tým, který získal v Poznávací části nejméně Životních zkušeností se může stát celkovým vítězem soutěžní hry. Záleží zde už pouze na štěstí.
Podrobněji o této části hry se dozvíte v Závazných pokynech.

 

Sraz

Sraz všech soutěžních týmů je ve 14 hodin v prostoru mezi Parkem B. Němcové a Lázeňského parku. Pro upřesnění je to v místě, kde se cesta od cvičiště psů napojuje na ulici Lázeňskou.

Od 14 do 14,30 hod. bude probíhat prezence. Obdržíte zde mapu s vyznačením jednotlivých stanovišť, včetně směrů přesunu mezi nimi. Dále tři Životní zkušenosti. Vylosujete si číslo výchozího stanoviště a zároveň obdržíte jízdenku hromadné dopravy pro přesun na něj. Můžete si také zakoupit za jednu Životní zkušenost jízdní řád.

Ve 14,30 hod. bude oficiální zahájení Nástrah velkoměsta, bude společné pro všechny týmy.

Čas do 15 hod. (čas startu Poznávací části) budete mít vyhrazen na to, aby jste se přemístili na své výchozí stanoviště a zvážili herní strategii (přesuny mezi stanovišti).

 

Doporučení

  • Sportovní oblečení a obuv (i když se nebude přímo sportovat). Budeme rádi, pokud budete mít "týmové oblečení, které vás odliší od vašich soupeřů.

  • Fotoaparát. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své snímky z této prožitkové hry.

  • Svačina. U prezence obdržíte nealko nápoje pro děti.

 

Přesná pravidla a pokyny ke hře naleznete na internetových stránkách www.valimese.eu

 

Těšíme se na vás a budeme vám držet palce při úspěšném zdolávání Nástrah velkoměsta.

 

Za organizátory akce Valíme se …, o.s.